•  
  • بیشترین سوالات پرسیده شده

   بیمه گذار کیست؟

   شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در بیمه نامه قید گردیده و عهده دار پرداخت حق بیمه است و به عنوان صاحب بیمه نامه در قبال بیمه گر شناخته می شود.

   تفاوت نظام بانکی با بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

   بانک و بیمه دو سازمان مستقل با دو وظیفه متفاوت برای ایجاد آرامش و آسایش طراحی شده اند؛ وظیفه بانک ایجاد امنیت برای سرمایه ها بوده و به آن تسهیلاتی را نیز ارائه می کند. در عوض شرکت های بیمه وظیفه جبران خسارات پس از وقوع حادثه را بر عهده دارند و خسارات جانی و مالی ما را جبران می کنند. بنابراین بانک و بیمه نه تنها جایگزین هم نبوده بلکه مکمل یکدیگر به حساب می آیند. در اینجا به صورت خلاصه به مقایسه بانک و بیمه و اشاره به تفاوت های آنان می پردازیم: 1-با توجه به در دسترس بودن همیشگی، پس انداز در سیستم بانکی از قدرت نقدینگی بالایی برخوردار است، ولی این موضوع از نظر اشخاصی که دارای برنامه ای منظم جهت مقاصد خاص در آینده می باشند مطلوب نیست. 2-خرید بیمه نامه باعث به وجود آمدن یک اهرم فشار جهت کاهش هزینه های مصرفی غیر ضروری و ادامه پس انداز می باشد، در صورتی که در پس اندازهای بانکی هیچ گونه اجبار و ضرورتی وجود ندارد. 3- سود سپرده پس انداز در بانک ها همیشه ثابت نیست و متناسب با اوضاع اقتصادی کشور و تغییر سیاست بانک مرکزی تغییر می یابد، در صورتی که سود اندوخته بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری در طول مدت بیمه نامه ثابت است و این امر در سرمایه-گذاری بعنوان مزیت برشمرده می شود. 4-در نظام بانکی صرفاً سود تضمین شده بر روی سپرده محاسبه و لحاظ می گردد، در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری علاوه بر سود روز شمار و مرکب تضمینی، 85% سود مشارکت در منافع به سپرده ها تعلق می گیرد. 5- اخذ وام در نظام بانکی مستلزم سپری شدن مراحل طولانی و ارائه ضامنین معتبر می باشد، در حالیکه با درخواست بیمه گذاراز محل اندوخته ریاضی بیمه نامه عمردر کوتاه ترین زمان ممکن جهت تامین نیازهای فوری، وام بدون اخذ ضامن داده می شود. 6- در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری اندوخته شخص تحت هیچ شرایطی قابل مصادره توسط طلبکاران نمی باشد، در حالی که در موضوع پس انداز بانکی، در صورت فوت صاحب حساب، بدهی طلبکاران از حساب وی تسویه می گردد. 7- در پس اندار بانکی، در صورت از کارافتادگی کلی پس انداز کننده و کاهش درآمد وی، روند پس انداز کردن متوقف می شود ولی در بیمه های عمر در صورت از کارافتادگی دائم و کلی بیمه شده، ‌بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه به ایفای تعهدات مندرج در بیمه نامه الزام دارد. 8- در نظام بانکی در صورت فوت صاحب حساب، سپرده بانکی تا تعیین انحصار وراثت بلوکه شده و مالیات بر ارث به آن تعلق می گیرد، در حالی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری پس از فوت بیمه شده (اندوخته و پوشش فوت) معاف از مالیات بر ارث می باشد. 9- در سیستم بانکی صرفاً پس انداز و استفاده از تسهیلات وام امکان پذیر است، در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری علاوه بر سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات، بیمه شده از پوشش های بیمه ای نیز بهره مند می گردد.

   بیمه گر کیست؟

   بیمه گر شرکت بیمه سرمد می باشد که مشخصات آن در بیمه نامه قید شده و پرداخت غرامت ناشی از خطر موضوع بیمه را طبق شرایط عمومی و خصوصی در بیمه نامه به عهده می گیرد.

   راه مقابله با تورم و کاهش ارزش پول و سرمایه در آینده چیست؟

   به منظور کاهش اثرات تورم در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری و با توجه به افزایش درآمد در سال های آتی توصیه می گردد جهت حق بیمه پرداختی و سرمایه فوت ضریب تعدیل مناسب مطابق شرایط مالی بیمه گذار تعیین گردد. ضریب تعدیل حق بیمه محدودیتی وجود ندارد. ضریب تعدیل سرمایه فوت می تواند 0، 5، 10، 15، 20درصد انتخاب گردد. به منظور اثردهی هر چه بهتر لازم است ضریب تعدیل حق بیمه همواره بزرگتر یا مساوی ضریب تعدیل سرمایه فوت انتخاب گردد.

   بیمه شده کیست؟

   شخصی است که حیات، فوت و یا احتمال تحقق خطرات موضوع بیمه نامه برای وی موجب انعقاد قرارداد بیمه نامه می گردد و سن، وضع سلامتی و شغل وی ملاک محاسبه حق بیمه می باشد.

   در صورت انحلال نمایندگی بیمه، تکلیف بیمه نامه های صادره آن نمایندگی چه می شود؟

   کلیه تعهدات بیمه ای و بیمه نامه های نمایندگان زیر نظر شرکت بیمه سرمد بوده و با مراجعه به امور نمایندگان شرکت ، نماینده و یا شعبه جایگزین به شما معرفی می گردد.

   آیا بیمه عمر شامل جبران هزینه درمانی و بیمه های تکمیلی هم می شود؟

   خیر، بیمه خدمات درمانی و یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه نامه گروهی بوده و باید شخصاً و یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری، صرفاً جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه و یا ابتلا به بیماری های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان ها) وجود دارد و هزینه های پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه نامه پوشش ندارد.

   در صورت درج امضا در محل امضای بیمه شده توسط بیمه گذار یا سایر افراد چه اتفاقی رخ می دهد؟

   با توجه به اهمیت درج امضا توسط بیمه گذار و بیمه شده، هر یک به تفکیک در محل مقرر شده در فرم پیشنهاد لازم است به منظور تائید اطلاعات تکمیل شده در فرم و آگاهی از موارد مندرج در فرم هر یک رأسا نسبت به مطالعه و امضای فرم پیشنهاد اقدام نمایند. در صورت عدم امضا توسط شخص بیمه شده (یا درج امضاء توسط سایرین)، بیمه نامه باطل و نامعتبر بوده و بیمه گر هیچ گونه تعهدی در جبران خسارت نخواهد داشت.

   در صورت ارائه اطلاعات نادرست در پرسشنامه چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

   در صورت ارایه اطلاعات نادرست توسط بیمه گذار یا بیمه شده به صورت عمد درفرم پیشنهاد، بیمه نامه باطل خواهد شد و حق-بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود. در صورتی که این اظهارات از روی سهو و ناآگاهی باشد، اندوخته بیمه نامه پرداخت و در صورت بروز خسارت بیمه گر می تواند از پرداخت تمام و یا بخشی از تعهدات خود، خودداری نماید.

   بیمه نامه معلق چیست؟

   به بیمه نامه ای اطلاق می گردد که حق بیمه آن در سررسید تعیین شده پرداخت نگردیده و مبلغ اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه صفر باشد.

   آیا پرداخت تعهدات شرکت بیمه سرمد فقط در ایران است؟

   خیر، بیمه شده در هر کجای دنیا مشروط بر اینکه جزء استثنائات بیمه نامه نباشد تحت پوشش بیمه نامه بوده و در صورت بروز خسارت در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور لازم است مدارک و مستندات به تأیید سفارت یا حافظ منافع ایران در آن کشور برسد و سپس جهت دریافت غرامت تحویل گردد.

   ذینفع کیست؟

   شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی و دارای رابطه منطقی با بیمه شده هستند که نام آن ها در بیمه نامه درج گردیده و به عبارتی منافع مادی حاصل از بیمه نامه برای آنان پیش بینی گردیده است.

   نحوه تخصیص سود سالانه به حق بیمه پرداختی به چه صورت است؟

   شرکت بیمه سرمد حق بیمه بیمه های عمر و سرمایه گذاری را در پروژه های مختلف سرمایه گذاری نموده و هر سال پس از برگزاری مجمع شرکت و تصویب صورت های مالی، درصد سود قطعی بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری را در سایت شرکت بیمه سرمد و سایر رسانه های ارتباط جمعی اعلام و بر روی اندوخته بیمه گذاران محاسبه و لحاظ می نماید. لازم به ذکر است که نرخ سود تا پایان مدت بیمه نامه توسط شرکت بیمه سرمد تضمین گردیده به گونه ای که این نرخ برای دو سال اول بیمه نامه 16 درصد، دو سال دوم برابر 13 درصد و از سال پنجم تا انتهای مدت بیمه نامه 10 درصد می باشد.

   علت و لزوم تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر بیمه تأمین اجتماعی چیست؟

   حق بیمه بیمه های اجتماعی از جمله "تأمین اجتماعی" و"خدمات درمانی"، صرفاً جهت جبران هزینه های درمانی بوده و با توجه به عدم امکان سرمایه گذاری امکان بازخرید وجود ندارد، در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری با توجه به بخش سرمایه-گذاری و تشکیل اندوخته در هر بیمه نامه، در هر زمانی در طول مدت بیمه نامه، بازخرید بیمه نامه و یا بهره مندی از سایر مزایا از قبیل دریافت وام و برداشت از اندوخته امکان پذیر بوده و در پایان مدت بیمه نامه اندوخته تشکیل شده به صورت یکجا و یا مستمری پرداخت می گردد. ضمن اینکه در بیمه های تأمین اجتماعی، در صورت فوت بیمه شده جز مبلغ اندکی جهت هزینه کفن و دفن، سرمایه دیگری به ذینفعان پرداخت نمی گردد. در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری علاوه بر بهره مندی از پوشش ها در طول مدت بیمه-نامه، در صورت فوت بیمه شده سرمایه از پیش تعیین شده جهت فوت به هر علت و یا فوت ناشی از حادثه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می گردد. به طور کلی بیمه های عمر و سرمایه گذاری می توانند به عنوان مکمل بیمه های اجتماعی در نظر گرفته شوند.

   تفاوت حقوق بازنشستگی تأمین اجتماعی با مستمری بیمه های عمر و سرمایه گذاری چیست؟

   حقوق تأمین اجتماعی فقط برای شخص بازنشسته، یا همسر و فرزندان مجرد متوفی شامل می گردد ولی پرداخت مستمری در بیمه-های عمر و سرمایه گذاری می تواند به صورت مادام العمر و به استفاده کننده مشخص شده در بیمه نامه تعلق یابد. آیا یک شخص می تواند چند بیمه عمر از شرکت های مختلف بیمه ای خریداری کند؟ بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه های خریداری شده از 4.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکان پذیر است. لذا بیمه شده میباید اطلاعات بیمه نامه های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.

   شرایط سنی تهیه بیمه نامه چه مقدار است؟

   بیمه شده می تواند از بدو تولد تا 65 سالگی اقدام به خرید بیمه نامه نماید و حداکثر تا سن 80 سالگی بیمه شود. حداقل مدت بیمه نامه 5 و حداکثر تا 80سالگی بیمه شده می باشد.

   روش های مختلف پرداخت حق بیمه به چه صورت است؟

   روش پرداخت حق بیمه در شرکت بیمه سرمد به صورت سالانه، شش ماهه، سه ماهه، دوماهه، ماهانه، و یکجا می باشد که به دلیل روز شمار بودن سود اندوخته، بیمه گذار در روش پرداخت سالانه و یکجا سود بیشتری کسب خواهد نمود.

   درصورت تأخیر در پرداخت حق بیمه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

   در صورت عدم پرداخت حق بیمه در سررسید های تعیین شده، هزینه پوشش های بیمه ای در سررسید بیمه نامه از اندوخته سرمایه گذاری کسر می گردد که این امر موجب کاهش اندوخته و متعاقباً کاهش سود روز شمار بیمه نامه و به طور کلی تغییر جدول پیش بینی تعهدات بیمه گر و بیمه گذار می شود.این روند تا زمانی که اندوخته بیمه نامه جاری باشد ادامه یافته و با صفر شدن اندوخته، بیمه نامه باطل می گردد.

   پرداخت سرمایه و یا مستمری به چه شکل صورت می گیرد؟

   به طور کلی، پرداخت سرمایه به انقضای بیمه نامه بستگی دارد که در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد به دو صورت زیر صورت می گیرد: -1 فوت بیمه شده طی مدت بیمه نامه. -2 حیات بیمه شده در انتهای مدت بیمه نامه. در هر دو صورت، اندوخته ناشی از حق بیمه پرداختی در انقضای بیمه نامه (تاریخ فوت یا پایان مدت بیمه نامه) به یکی از حالات زیر قابل پرداخت است که شرح هر یک به طور مفصل در نحوه پرداخت سرمایه درج گردیده است. • یکجا • پرداخت مستمری تضمینی با مدت معین • پرداخت مستمری مادام العمر به شرط حیات •پرداخت مستمری با دوره انتظار

   پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی به چه شخصی تعلق می گیرد؟

   این پوشش تنها به یک نفر، بیمه گذار (در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه یا بیماری) تعلق می گیرد، مشروط بر اینکه دارای سن 18 تا 60 سال باشد.

 • بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد
  بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد
  آدرس: تهران ، بلوار آفریقا ، تقاطع خیابان اسفندیار ، نبش خیابان آرش غربی ،پلاک 113 ، ساختمان سپهر آفریقا ، طبقه اول
  تلفن:
  مرکز تمــاس : 43954000 (021)
  امورمشتریان : 43963(021)
  فکس: 43954954(021)
  پست الکترونیک: info@sarmadins.ir
 • آشنایی با بیمه سرمد
 • دسترسی سریع مشتریان
 • پورتال سامان
  کلیه حقوق متعلق به شرکت بیمه سرمد می باشد.
  مجری : پورتال سامان