•  
  • بیشترین سوالات پرسیده شده

   بیمه گذار کیست؟

   شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در بیمه نامه قید گردیده و عهده دار پرداخت حق بیمه است و به عنوان صاحب بیمه نامه در قبال بیمه گر شناخته می شود.

   بیمه گر کیست؟

   بیمه گر شرکت بیمه سرمد می باشد که مشخصات آن در بیمه نامه قید شده و پرداخت غرامت ناشی از خطر موضوع بیمه را طبق شرایط عمومی و خصوصی در بیمه نامه به عهده می گیرد.

   بیمه شده کیست؟

   شخصی است که حیات، فوت و یا احتمال تحقق خطرات موضوع بیمه نامه برای وی موجب انعقاد قرارداد بیمه نامه می گردد و سن، وضع سلامتی و شغل وی ملاک محاسبه حق بیمه می باشد.

   تفاوت نظام بانکی با بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

   بانک و بیمه دو سازمان مستقل با دو وظیفه متفاوت برای ایجاد آرامش و آسایش طراحی شده اند؛ وظیفه بانک ایجاد امنیت برای سرمایه ها بوده و به آن تسهیلاتی را نیز ارائه می کند. در عوض شرکت های بیمه وظیفه جبران خسارات پس از وقوع حادثه را بر عهده دارند و خسارات جانی و مالی ما را جبران می کنند. بنابراین بانک و بیمه نه تنها جایگزین هم نبوده بلکه مکمل یکدیگر به حساب می آیند. در اینجا به صورت خلاصه به مقایسه بانک و بیمه و اشاره به تفاوت های آنان می پردازیم: 1-با توجه به در دسترس بودن همیشگی، پس انداز در سیستم بانکی از قدرت نقدینگی بالایی برخوردار است، ولی این موضوع از نظر اشخاصی که دارای برنامه ای منظم جهت مقاصد خاص در آینده می باشند مطلوب نیست. 2-خرید بیمه نامه باعث به وجود آمدن یک اهرم فشار جهت کاهش هزینه های مصرفی غیر ضروری و ادامه پس انداز می باشد، در صورتی که در پس اندازهای بانکی هیچ گونه اجبار و ضرورتی وجود ندارد. 3- سود سپرده پس انداز در بانک ها همیشه ثابت نیست و متناسب با اوضاع اقتصادی کشور و تغییر سیاست بانک مرکزی تغییر می یابد، در صورتی که سود اندوخته بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری در طول مدت بیمه نامه ثابت است و این امر در سرمایه-گذاری بعنوان مزیت برشمرده می شود. 4-در نظام بانکی صرفاً سود تضمین شده بر روی سپرده محاسبه و لحاظ می گردد، در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری علاوه بر سود روز شمار و مرکب تضمینی، 85% سود مشارکت در منافع به سپرده ها تعلق می گیرد. 5- اخذ وام در نظام بانکی مستلزم سپری شدن مراحل طولانی و ارائه ضامنین معتبر می باشد، در حالیکه با درخواست بیمه گذاراز محل اندوخته ریاضی بیمه نامه عمردر کوتاه ترین زمان ممکن جهت تامین نیازهای فوری، وام بدون اخذ ضامن داده می شود. 6- در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری اندوخته شخص تحت هیچ شرایطی قابل مصادره توسط طلبکاران نمی باشد، در حالی که در موضوع پس انداز بانکی، در صورت فوت صاحب حساب، بدهی طلبکاران از حساب وی تسویه می گردد. 7- در پس اندار بانکی، در صورت از کارافتادگی کلی پس انداز کننده و کاهش درآمد وی، روند پس انداز کردن متوقف می شود ولی در بیمه های عمر در صورت از کارافتادگی دائم و کلی بیمه شده، ‌بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف می شود و شرکت بیمه به ایفای تعهدات مندرج در بیمه نامه الزام دارد. 8- در نظام بانکی در صورت فوت صاحب حساب، سپرده بانکی تا تعیین انحصار وراثت بلوکه شده و مالیات بر ارث به آن تعلق می گیرد، در حالی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری پس از فوت بیمه شده (اندوخته و پوشش فوت) معاف از مالیات بر ارث می باشد. 9- در سیستم بانکی صرفاً پس انداز و استفاده از تسهیلات وام امکان پذیر است، در صورتی که در بیمه های عمر و سرمایه گذاری علاوه بر سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات، بیمه شده از پوشش های بیمه ای نیز بهره مند می گردد.

   بیمه نامه معلق چیست؟

   به بیمه نامه ای اطلاق می گردد که حق بیمه آن در سررسید تعیین شده پرداخت نگردیده و مبلغ اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه صفر باشد.

   نحوه تخصیص سود سالانه به حق بیمه پرداختی به چه صورت است؟

   شرکت بیمه سرمد حق بیمه بیمه های عمر و سرمایه گذاری را در پروژه های مختلف سرمایه گذاری نموده و هر سال پس از برگزاری مجمع شرکت و تصویب صورت های مالی، درصد سود قطعی بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری را در سایت شرکت بیمه سرمد و سایر رسانه های ارتباط جمعی اعلام و بر روی اندوخته بیمه گذاران محاسبه و لحاظ می نماید. لازم به ذکر است که نرخ سود تا پایان مدت بیمه نامه توسط شرکت بیمه سرمد تضمین گردیده به گونه ای که این نرخ برای دو سال اول بیمه نامه 16 درصد، دو سال دوم برابر 13 درصد و از سال پنجم تا انتهای مدت بیمه نامه 10 درصد می باشد.

   در صورت درج امضا در محل امضای بیمه شده توسط بیمه گذار یا سایر افراد چه اتفاقی رخ می دهد؟

   با توجه به اهمیت درج امضا توسط بیمه گذار و بیمه شده، هر یک به تفکیک در محل مقرر شده در فرم پیشنهاد لازم است به منظور تائید اطلاعات تکمیل شده در فرم و آگاهی از موارد مندرج در فرم هر یک رأسا نسبت به مطالعه و امضای فرم پیشنهاد اقدام نمایند. در صورت عدم امضا توسط شخص بیمه شده (یا درج امضاء توسط سایرین)، بیمه نامه باطل و نامعتبر بوده و بیمه گر هیچ گونه تعهدی در جبران خسارت نخواهد داشت.

   راه مقابله با تورم و کاهش ارزش پول و سرمایه در آینده چیست؟

   به منظور کاهش اثرات تورم در بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری و با توجه به افزایش درآمد در سال های آتی توصیه می گردد جهت حق بیمه پرداختی و سرمایه فوت ضریب تعدیل مناسب مطابق شرایط مالی بیمه گذار تعیین گردد. ضریب تعدیل حق بیمه محدودیتی وجود ندارد. ضریب تعدیل سرمایه فوت می تواند 0، 5، 10، 15، 20درصد انتخاب گردد. به منظور اثردهی هر چه بهتر لازم است ضریب تعدیل حق بیمه همواره بزرگتر یا مساوی ضریب تعدیل سرمایه فوت انتخاب گردد.

   آیا پرداخت تعهدات شرکت بیمه سرمد فقط در ایران است؟

   خیر، بیمه شده در هر کجای دنیا مشروط بر اینکه جزء استثنائات بیمه نامه نباشد تحت پوشش بیمه نامه بوده و در صورت بروز خسارت در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور لازم است مدارک و مستندات به تأیید سفارت یا حافظ منافع ایران در آن کشور برسد و سپس جهت دریافت غرامت تحویل گردد.

   آیا بیمه عمر شامل جبران هزینه درمانی و بیمه های تکمیلی هم می شود؟

   خیر، بیمه خدمات درمانی و یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه نامه گروهی بوده و باید شخصاً و یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه نامه عمر وسرمایه گذاری، صرفاً جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه و یا ابتلا به بیماری های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان ها) وجود دارد و هزینه های پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه نامه پوشش ندارد.

   در صورت ارائه اطلاعات نادرست در پرسشنامه چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

   در صورت ارایه اطلاعات نادرست توسط بیمه گذار یا بیمه شده به صورت عمد درفرم پیشنهاد، بیمه نامه باطل خواهد شد و حق-بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود. در صورتی که این اظهارات از روی سهو و ناآگاهی باشد، اندوخته بیمه نامه پرداخت و در صورت بروز خسارت بیمه گر می تواند از پرداخت تمام و یا بخشی از تعهدات خود، خودداری نماید.

   ذینفع کیست؟

   شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی و دارای رابطه منطقی با بیمه شده هستند که نام آن ها در بیمه نامه درج گردیده و به عبارتی منافع مادی حاصل از بیمه نامه برای آنان پیش بینی گردیده است.

   در صورت انحلال نمایندگی بیمه، تکلیف بیمه نامه های صادره آن نمایندگی چه می شود؟

   کلیه تعهدات بیمه ای و بیمه نامه های نمایندگان زیر نظر شرکت بیمه سرمد بوده و با مراجعه به امور نمایندگان شرکت ، نماینده و یا شعبه جایگزین به شما معرفی می گردد.

   شرایط سنی تهیه بیمه نامه چه مقدار است؟

   بیمه شده می تواند از بدو تولد تا 65 سالگی اقدام به خرید بیمه نامه نماید و حداکثر تا سن 80 سالگی بیمه شود. حداقل مدت بیمه نامه 5 و حداکثر تا 80سالگی بیمه شده می باشد.

   نحوه برداشت از اندوخته چگونه است؟

   بیمه گذار می تواند از ابتدای سال دوم مشروط بر اینکه اقساط تا پایان سال اول بیمه نامه به طور کامل پرداخت شده باشد، تا 90 درصد ارزش بازخرید بیمه نامه "برداشت از اندوخته" نماید.

   ارزش بازخریدی چیست؟

   در صورتی که بیمه گذار قبل از پایان مدت قرارداد تمایلی به ادامه بیمه نامه نداشته باشد، بیمه گر مکلف است ارزش بازخرید بیمه-نامه را طبق شرایط بیمه نامه و ضمائم آن محاسبه و پرداخت نماید. ارزش بازخرید این بیمه نامه در سال های اول تا پنجم به ترتیب معادل 92، 94، 96، 98 درصد اندوخته سرمایه گذاری و در سال پنجم و بعد از آن معادل 100درصد آن خواهد بود.

   تفاوت حقوق بازنشستگی تأمین اجتماعی با مستمری بیمه های عمر و سرمایه گذاری چیست؟

   حقوق تأمین اجتماعی فقط برای شخص بازنشسته، یا همسر و فرزندان مجرد متوفی شامل می گردد ولی پرداخت مستمری در بیمه-های عمر و سرمایه گذاری می تواند به صورت مادام العمر و به استفاده کننده مشخص شده در بیمه نامه تعلق یابد. آیا یک شخص می تواند چند بیمه عمر از شرکت های مختلف بیمه ای خریداری کند؟ بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه های خریداری شده از 4.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکان پذیر است. لذا بیمه شده میباید اطلاعات بیمه نامه های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.

   پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی به چه شخصی تعلق می گیرد؟

   این پوشش تنها به یک نفر، بیمه گذار (در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه یا بیماری) تعلق می گیرد، مشروط بر اینکه دارای سن 18 تا 60 سال باشد.

   پرداخت سرمایه و یا مستمری به چه شکل صورت می گیرد؟

   به طور کلی، پرداخت سرمایه به انقضای بیمه نامه بستگی دارد که در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه سرمد به دو صورت زیر صورت می گیرد: -1 فوت بیمه شده طی مدت بیمه نامه. -2 حیات بیمه شده در انتهای مدت بیمه نامه. در هر دو صورت، اندوخته ناشی از حق بیمه پرداختی در انقضای بیمه نامه (تاریخ فوت یا پایان مدت بیمه نامه) به یکی از حالات زیر قابل پرداخت است که شرح هر یک به طور مفصل در نحوه پرداخت سرمایه درج گردیده است. • یکجا • پرداخت مستمری تضمینی با مدت معین • پرداخت مستمری مادام العمر به شرط حیات •پرداخت مستمری با دوره انتظار

   پوشش های اضافی بیمه عمر و سرمایه گذاری را چه مواردی تشکیل می دهند؟

   • پوشش فوت ناشی از حادثه • پوشش نقص عضو ناشی از حادثه • پوشش هزینه های پزشکی ناشی از حادثه • پوشش معافیت بیمه گذار از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی کامل و دائم ناشی از حادثه یا بیماری • پوشش امراض صعب العلاج • پوشش مستمری در صورت از کارافتادگی کامل و دائم

 • بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد
  بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد
  آدرس: تهران ، بلوار آفریقا ، تقاطع خیابان اسفندیار ، نبش خیابان آرش غربی ،پلاک 113 ، ساختمان سپهر آفریقا ، طبقه اول
  تلفن:
  مرکز تمــاس : 43954000 (021)
  امورمشتریان : 43963(021)
  فکس: 43954954(021)
  پست الکترونیک: info@sarmadins.ir
 • آشنایی با بیمه سرمد
 • دسترسی سریع مشتریان
 • پورتال سامان
  کلیه حقوق متعلق به شرکت بیمه سرمد می باشد.
  مجری : پورتال سامان