• مزایای مالیاتی خرید بیمه نامه عمر

   مزایای مالیاتی خرید بیمه نامه عمر
   ● مزایای مالیاتی برای بیمه گذاران حقیقی
   در صورت خرید این بیمه نامه ها علاوه بر جبران غرامت فوت، نقص عضو و پس انداز برای آتیه خود، از مزایای مالیاتی زیر نیز برخوردار می شوند:
   ۱) سرمایه بیمه های عمر در صورت فوت بیمه گذار، از مالیات بر ارث معاف بوده و کل این مبلغ قابل پرداخت به ذینفع خواهد بود. (ماده ۲۴ ق.م.م)
   ۲) سرمایه بیمه عمر در صورت حیات بیمه گذار که در پایان قرارداد به ذینفع پرداخت خواهد شد از پرداخت مالیات معاف است. (ماده ۱۳۶ ق.م.م)
   بنابراین بسیاری از خانوارهای ایرانی می توانند با یک آینده نگری و خرید بیمه نامه عمر درصدی از هزینه های برنامه های آتی خود را تامین کنند.
   ۳) به دلیل اثرات فراوان و مثبت اجتماعی بیمه های زندگی حق بیمه های این پوشش ها جزو هزینه های قابل قبول افراد در طول یکسال در نظر گرفته شده است. طبق قانون حق بیمه های عمر و حوادث از درآمد مشمول مالیات کسر شده و بیمه گذار مالیات کمتری پرداخت خواهد کرد. (ماده ۱۳۷ ق.م)

   ● مزیت های اشخاص حقوقی خریدار بیمه های زندگی
   کلیه سازمان ها و دستگاه های اجرایی می توانند با خرید انواع بیمه های زندگی از مزیت های زیر برخوردار شوند:
   ۱) هزینه های بهداشتی، درمانی و وجوه پرداختی بابت بیمه های بهداشتی، عمر و حوادث ناشی از کار کارکنان برای کلیه سازمان ها جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی بوده و از درآمد مشمول مالیات کسر خواهد شد. (ماده ۱۴۸ ق.م.م)
   ۲) حق بیمه های عمر و درمان از درآمد مشمول مالیات کارکنان قابل کسر می باشد. (ماده ۱۳۷ ق.م.م)
   باتوجه به دو ماده فوق اگر اشخاص حقوقی بیمه نامه های عمر، درمان و حوادث گروهی برای کلیه کارکنان خود خریداری نمایند، حق بیمه های سهم کارفرما از درآمد مشمول مالیات آنها کسر خواهد شد و مالیات کمتری پرداخت می کنند.
   لذا توصیه می شود با توجه به سهم بالای دولت در اقتصاد کشور و تعداد زیاد شاغلان بخش دولتی و با عنایت به نتایج تحقیقات انجام شده در کشور که نشان دهنده گرایش بالای اقشار تحصیلکرده به بیمه های زندگی نسبت به سایر افراد جامعه است و از طرفی دیگر اغلب افراد شاغل در سازمان ها نیز دارای تحصیلات عالیه هستند، سازمان ها می توانند با اختصاص درصد کمی از درآمدهای خود به عنوان حق بیمه، کارکنان خود را تحت پوشش بیمه های زندگی قرار داده و میزان رضایت مندی شغلی آنها را افزایش دهند.
 • بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد
  بیمه عمر و سرمایه گذاری سرمد
  آدرس: تهران ، بلوار آفریقا ، تقاطع خیابان اسفندیار ، نبش خیابان آرش غربی ،پلاک 113 ، ساختمان سپهر آفریقا ، طبقه اول
  تلفن:
  مرکز تمــاس : 43954000 (021)
  امورمشتریان : 43963(021)
  فکس: 43954954(021)
  پست الکترونیک: info@sarmadins.ir
 • آشنایی با بیمه سرمد
 • دسترسی سریع مشتریان
 • پورتال سامان
  کلیه حقوق متعلق به شرکت بیمه سرمد می باشد.
  مجری : پورتال سامان